سلامت جنسی

21 تیر, 779 0
-سلامت-جنسی.jpg
یادت نره امتیاز بدی!

خیلی از افراد بر این باورند همین که بیماری جنسی جدی نداشته باشند دارای سلامت جنسی هستند. حال آن که معقوله سلامت جنسی خیلی گسترده تر از این هاست. خیلی از افراد به دلیل عدم آگاهی کامل در زمینه سلامت جنسی و عدم مراجعه به موقع به کلینیک سلامت جنسی، مشکلات ریز و درشتی را در زندگی زناشویی و به طبع آن در زندگی کاری و اجتماعی خود احساس می کنند.

گاهی اوقات افراد مشکلی داشته و توان و اعتماد به نفس صحبت کردن در مورد آن را ندارند. برخی از افراد مشکلات جنسی را به عنوان یک نقص برای خود تلقی می کنند و فکر می کنند اگر مشکل خود را با شریک جنسی خود مطرح کنند خود را کوچک و ضعیف نشان داده اند. یا به نوعی فکر می کنند ممکن است با این کار از چشم شریک جنسی خود بیفتند.  

بهترین کلینیک سلامت جنسی

برخی مواقع نیز افراد در شریک جنسی خود مشکلی را در رابطه جنسی احساس می کنند و نمی دانند که چطور باید به شکلی که به او برنخورد او را به درمان این مشکل تشویق کنند.

متأسفانه بسیاری از افراد بدون آگاهی کامل در زمینه جنسی اقدام به ازدواج می کنند و این عدم آگاهی مشکلات زیادی را برای افراد به همراه دارد و زندگی آن ها را تحت الشعاع قرار می دهد. این مشکلات و باورهای غلط نسل به نسل انتقال داده می شوند و مشکلات زیادی را به ارمغان می آورند. در حالی که با یک مشاوره مناسب یا یک روش تشخیص و درمان حرفه ای افراد می توانند تجربه رابطه ای جنسی ایده آلی داشته باشند. در واقع ریشه بسیاری از مشکلات در عدم آگاهی است.

ریشه خیلی از مشکلات زندگی زناشویی و اجتماعی افراد در عدم برقراری رابطه جنسی مناسب است. در واقع با داشتن رابطه جنسی باکیفیت افراد می توانند آرامش بسیاری را در زندگی خود احساس کنند، به موفقیت های زیادی دست پیدا نموده و زندگی باکیفیتی را تجربه کنند.

برای همین با آگاهی می توان جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت. یکی از بهترین راه ها در زمینه دستیابی به رابطه جنسی باکیفیت، بهره مندی از سلامت جنسی است. اما سلامت جنسی چیست؟

در این مطلب ما قصد داشته به طور کامل در مورد سلامت جنسی صحبت کنیم. که اصلاً سلامت جنسی چیست؟ چه افرادی از آن برخوردارند؟ چه افرادی نیاز دارند که با کلینیک سلامت جنسی روی سلامت جنسی خود کار کنند. چه راهکارهایی را می توان برای دستیابی به سلامت جنسی در پیش گرفت؟ در انتها نیز بهترین مرکز تخصصی سلامت جنسی معرفی خواهد شد، پس توصیه می کنیم برای بهبود روابط زناشویی خود حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید:

منظور از سلامت جنسی چیست؟

از نظر کارشناسان سازمان بهداشت جهانی سلامت جنسی حالتی جسمی، عاطفی، روانی و اجتماعی مطلوب در رابطه با مسائل جنسی است. در واقع منظور از سلامت جنسی داشتن رفتاری مناسب و درخور دو طرف رابطه، به همراه حس احترام است. به نوعی سلامت جنسی به منزله داشتن یک رابطه ایمن و لذت بخش برای هر دو طرف است.

در این بین عواملی مثل خشونت می توانند بسیار آسیب زننده باشند. یکی از دیگر از مؤلفه های سلامت جنسی حفظ حقوق جنسی طرفین است. این که دو طرف برای تمایلات جنسی یکدیگر ارزش قائل باشند و تا حد امکان به این تمایلات پاسخ دهند.

از نظر بسیاری از افراد رابطه جنسی همان فعالیت جنسی است. این در حالی است که به لحاظ فنی رابطه جنسی یا سکس کلیه مسائل جنسی را در برمی گیرد. و در این زمینه سلامت جنسی نیز حتماً باید در نظر گرفته شود.

سلامت جنسی چالش ها و مشکلات زیادی را شامل می شود. به طور کلی مشکلاتی مثل حقوق جنسی، لذت جنسی، تمایلات جنسی، بیماری های جنسی، رضایت جنسی، خشونت، ختنه زنان، اختلال عملکرد جنسی و سلامت روان همگی مربوط به سلامت جنسی هستند.

منظور از سلامت جنسی صرفاً این نیست که از بیماری های جسمی جلوگیری شود. بلکه در این معقوله به سلامت روح و روان فرد هم توجه می شود. به نوعی از نظر متخصصین سلامت جنسی نمی توان تنها به دلیل این که فردی برای برقراری رابطه جنسی آمادگی داشته و بیماری نداشته باشد او را دارای سلامت جنسی دانست.

در واقع برای تأیید سلامت جنسی یک فرد نیاز است که از جنبه های مختلفی او را مورد ارزیابی قرار داد. مثلاً فردی که شریک جنسی خود را مجبور به برقراری رابطه می کند را نمی توان فردی با سلامت جنسی دانست. از طرفی چنانچه فردی در زمینه جنسی دارای روانی سالم است ولی به دلایل جسمانی قادر به برقراری رابطه نیست هم فاقد سلامت جنسی است.

برای همین گفته می شود در سلامت جنسی فرد باید برای داشتن روابط جنسی، از نظر عاطفی، روانی، اجتماعی و جسمی در سلامت باشد. به طور کلی سلامت جنسی این است که زن و مرد این توانایی را داشته باشند که رابطه جنسی خود را ابراز و از آن لذت ببرند. این کار همچنین باید بدون هر گونه مشکل مثل بیماری های مقاربتی، خشونت، تبعیض و اجبار انجام شود.

مسائلی پیرامون سلامت جنسی

تا به این جا به خوبی با سلامت جنسی آشنا شدیم. همان طور که گفتیم چالش های زیادی سلامت جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند. به طور معمول اکثر نگرانی ها و دغدغه ها در زمینه سلامت جنسی ناشی از حقوق جنسی، تمایلات جنسی، رضایت جنسی، خشونت، اختلال عملکرد جنسی و… است.

در واقع هر یک از این مشکلات ممکن است سلامت جنسی افراد را دچار اختلال کنند. در ادامه چند مورد از مسائل پیرامون سلامت جنسی را با هم بررسی می کنیم:

گاهی افراد نسبت به ایمنی جنسی دارای نگرانی هایی هستند؛
نیاز است افراد در زمینه جلوگیری از انتقال امراض مقاربتی جنسی آموزش ببینند؛
برخی از افراد در مورد تمایلات جنسی خود دچار دغدغه هستند؛
برخی از افراد به دلیل نیاز به برابری جنسیتی، در سلامت جنسی دچار مشکل هستند؛
برخی از افراد به دلیل وابستگی های عاطفی دچار مشکلاتی در رابطه جنسی می شوند؛
گاهی افراد در زمینه تولید مثل و باروری نگران هستند؛
برخی مواقع از افراد به دلیل ناتوانی جسمی یا روانی باید ریسک عواقب جنسی برای آن ها کاهش پیدا کند؛

در برخی خانواده ها نیاز به بالا بردن سطح اطلاعات احساس می شود.

تمامی این موارد به بهترین شکل در کلینیک سلامت جنسی قابل تشخیص و درمان هستند.

سلامت جنسی

چه افرادی باید به کلینیک سلامت جنسی مراجعه کنند؟

در معقوله سلامت جنسی، برای هر مراجعه کننده سلامت جنسی به معنی مختلفی است. برای همین در هر فرد نیاز است که به شکلی مختلف میزان سلامت جنسی را مورد ارزیابی قرار داد.

در کلینیک های سلامت جنسی تخصصی به شیوه ای موثر سلامت جنسی افراد بررسی خواهد شد تا در نهایت فرد بتواند به سلامت جنسی دست پیدا کرده و به نیازها و اهداف جنسی خود برسد.

به طور کلی مشکلات زیر در کلینیک های سلامت جنسی قابل درمان است:

افرادی که با همسر خود در زمینه مسائله ارتباطی و صمیمیت دچار مشکل هستند؛
افرادی که تمایلات جنسی آن ها با همسرشان ناهماهنگ است؛
افرادی که به عنوان زن یا مرد دچار اختلال در عملکرد جنسی هستند؛
دچار دردهای جنسی و واژینسموس هستند؛
در رابطه جنسی حس انزجار دارند؛
درگیر وسواس جنسی هستند؛
افرادی که در جهت گیری و گرایشات جنسی دچار مشکل می باشند؛
افرادی که اعتیاد جنسی دارند؛
افرادی که به دلیل معلولیت نیاز به بازتوانی جنسی دارند؛
افرادی که نیاز به یادگیری رفتارهای جنسی، میانسالی و سالمندی دارند؛
افرادی که نیاز دارند ارتباطات جنسی صحیح را آموزش ببینند؛
افرادی با احساس نیاز به مشاوره در دغدغه های جنسی

به طور کلی شما در کلینیک سلامت جنسی این امکان را داشته تا هر یک از مشکلات ذکر شده در بالا را درمان کنید.

بهترین کلینیک تخصصی سلامت جنسی

اگر دوست دارید برای دستیابی به سلامت جنسی به یکی کلینیک حرفه ای و فوق تخصصی در این زمینه مراجعه کنید پیشنهاد ما کلینیک سلامت جنسی درمانگاه تخصصی مغز و اعصاب و روان رها است.

در کلینیک تخصصی رها بهترین متخص سکس تراپ و طب دور هم گرد آمده اند. از این رو شما می توانید در محیطی کاملاً امن مشکلات جنسی خود را درمان کرده و سلامت جنسی را تجربه کنید.

خدمات تخصصی این کلینیک به شکلی است که به شما در  تشخیص و درمان اختلالات جنسی کمک خواهد نمود. علاوه بر آن شما می توانید در زمینه بهداشت جنسی، سلامت جنسی مردان، سلامت جنسی زنان، مشاوره ازدواج، سالمندی و تمایلات جنسی، خودمراقبتی در کودکان، پیشگیری و درمان عفونت های قابل انتقال از طریق رابطه جنسی آموزش های لازم را ببینید.

در واقع در زمینه هر یک از مشکلات جنسی شما تحت نظر بهترین متخصص آن زمینه در کلینیک سلامت جنسی درمانگاه رها مورد درمان قرار می گیرید. در ادامه برخی از خدمات هر یک از متخصصین این مرکز در زمینه سلامت جنسی را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

به منظور کمک به فرد در زمینه دستیابی به سلامت جنسی، مشکلات شما زیر نظر متخصصین اورولوژی، زنان، روانپزشکی، بهداشت باروری و پزشکی اجتماعی بررسی و درمان خواهد شد؛
تشخیص و درمان اختلالات عملکرد جنسی که در واقع سلامت جنسی را تحت الشعاع قرار می دهد برعهده سکس تراپیست یا درمانگر جنسی است.

راهکارهایی برای داشتن رابطه جنسی سالم

به منظور تجربه رابطه جنسی سالم و باکیفیت نیاز است که برخی موارد در نظر گرفته شوند. از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سعی کنید همواره حس خوبی به بدن و فیزیک خود داشته باشید و در واقع بدن خود را همان طور که هست بپذیرید و با آن مهربان باشید.
حتماً پیش از ورود به رابطه جنسی ذهن خود را آماده کنید، این کار به داشتن یک رابطه جنسی سالم و خوب کمک می کند.
گفتگو با شریک جنسی خود را از یاد نبرید.
مدام سعی نکنید شریک جنسی خود را به باد انتقاد بگیرید. این کار لطمه بزرگی را به رابطه شما می زند.
خواسته های جنسی خود را سرکوب نکنید و در مورد آن ها با شریک جنسی خود صحبت کنید.
خود را به تعداد و مدت مشخص محدود نکنید این کار به رابطه جنسی میان شما آسیب می زند. همه افراد نباید در مثلاً یک ماه تعداد رابطه های جنسی مشخص و یکسانی داشته باشند.
صرفاً به دلیل رضایت شریک جنسی خود تن به رابطه ندهید. گاهی اوقات افراد به دلیل مشغله و فشار کاری که داشته تمایلات جنسی کمتری خواهند داشت، این موضوع کاملاً طبیعی است و شما نباید آن را مخفی کنید.
گاهی با برنامه ریزی رابطه جنسی را برقرار کنید.
حتماً در رابطه جنسی از نظر شیوه برقراری و محیط، تنوع ایجاد کنید.

از دیگر مواردی که با سلامت جنسی ارتباطی مستقیم دارد بهداشت جنسی است. افراد باید نسبت به سلامت جنسی خود توجه ویژه ای داشته باشند. در ادامه به منظور رعایت بهداشت جنسی نکاتی ساده آورده شده اند:

شیو کردن و دوش گرفتن، استفاده از کاندوم، عدم برقراری روابط در روزهای پریود، عدم برقراری روابط مقعدی، رعایت بهداشت فردی ، مرتب و آراسته بودن ظاهر، سلامت روانی شرکت جنسی از جمله نکته های مهم جهت حفظ بهداشت جنسی می باشد.

سلامت جنسی رها

نکاتی کلیدی جهت رعایت بهداشت جنسی

به منظور دستیابی به سلامت جنسی نیاز است که نکاتی در زمینه بهداشت جنسی در نظر گرفته شوند. در ادامه مهم ترین آن ها آورده می شوند:

1. به موقع موهای زائد خود را شیو کنید

رفع موهای زائد به ویژه در ناحیه دستگاه تناسلی پیش از رابطه جزو مهم ترین مواردی است که در زمینه بهداشت جنسی باید به آن توجه شود. از آن جایی که موهای زائد بدن منبعی برای رشد میکروب ها و ویروس هاست نیاز است که برای جلوگیری از انتشار میکروب ها به موقع نسبت به شیو کردن موهای زائد اقدام کنید.

البته این موضوع برای افرادی که رابطه جنسی ندارند نیز موضوعی ضروری و مهم است. 

 

2. به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی از کاندوم استفاده کنید

یکی از مهم ترین مواردی که در رابطه جنسی باید آن را در نظر داشت استفاده از کاندوم است. پوشش ارتجاعی که کاندوم داشته باعث می شود میکروب ها راهی برای ورود به بدن نداشته باشند. از این رو افراد می توانند با استفاده از آن سلامت جنسی شریک جنسی خود را تضمین کنند.

این روزها انواع کاندوم های مردانه و زنانه در داروخانه ها و فروشگاه های مختلف قابل تهیه هستند. این وسیله جنسی همچنین انتخاب مناسبی برای افرادی است که قصد بارداری ندارد.

 

3. از برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی خودداری کنید

رابطه جنسی در دوران قاعدگی می تواند با توجه به باز بودن دهانه رحم باعث جذب میکروب ها و انواع ویروس های بیماری های جنسی می شود. برای همین از نظر پزشکی توصیه می شود در این دوره از برقراری رابطه جنسی کامل، خودداری کنید.

 

4. از برقراری رابطه مقعدی خودداری نمایید

یکی از مواردی که برای دستیابی به بهداشت جنسی و در پی آن سلامت جنسی باید در نظر داشت توجه به مضرات برقراری رابطه مقعدی است. این رابطه اگر چه این روزها در بین زوجین بسیار پرطرفدار است اما بیماری های بسیاری از این روش قابل انتقال هستند و ممکن است به راحتی ویروس هایی مثل ایدز به افراد منتقل شوند.

لذا توصیه می شود برای سلامت دو طرف از برقراری این رابطه خودداری نمایید.

 

5. در کنار رعایت بهداشت فردی به ظاهر خود نیز در رابطه جنسی توجه کنید

بهتر است در کنار پوشیدن لباس های تمیز و خوشبو حتماً از ژل های بهداشتی نیز برای شستشو ناحیه تناسلی خود استفاده کنید. همچنین سعی کنید قبل از برقراری رابطه دوش بگیرید و لباس آراسته ای به تن کنید.

 

6. به سلامت روانی شریک جنسی خود توجه کنید

حتماً در کنار سلامت فیزیکی شریک جنسی خود به سلامت روح و در واقع سلامت جنسی او هم توجه کنید. مطمئن باشید که افراد در صورت برخورداری از سلامت جنسی بهترین رابطه جنسی را تجربه خواهند نمود.

لذا حتماً مطمئن باشید که شریک جنسی شما در زمان برقراری رابطه دچار استرس، افسردگی، ترس و دیگر احساس های منفی نمی شود. گاهی در صورت مواجهه با چنین مشکلاتی می توان با مراجعه به کلینیک سلامت جنسی دوباره شادی و نشاط را به رابطه خود برگرداند.

 

حرف آخر

اگر دوست دارید دانش جنسی خود را بالا ببرید، به فرزندان خود بیاموزید که چگونه از خود در مقابل تعرض دیگران محافظت کنند، مشکلات جنسی خود را برطرف کنید، در زندگی زناشویی در سنین میانسالی کیفیت رابطه جنسی باکیفیتی داشته باشید، به شریک جنسی خود برای رسیدن به آرامش در رابطه جنسی کمک کنید توصیه می شود حتماً به کلینیک تخصصی رها بهترین کلینیک سلامت جنسی مراجعه کنید.

اگر در شرف ازدواج هستید هم بی شک یک مشاوره سلامت جنسی می تواند به شما در شروع یک زندگی حرفه ای و باکیفیت تر کمک کند. قطعاً دو فرد دارای سلامت جنسی با آگاهی بیشتری می توانند رفتار کنند و زندگی بهتری خواهند داشت.

کافی است به این مرکز مراجعه کنید تا زیر نظر بهترین متخصصین مشکل شما به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد. شما عزیزان می توانید به راحتی از طریق راه های ارتباطی با کلینیک سلامت جنسی رها در ارتباط باشید، راهنمایی های لازم را دریافت کنید و یا به صورت تلفنی اقدام به ثبت نوبت نمایید.

قطعاً هر چه افراد بیشتری از سلامت جنسی برخوردار باشند زندگی ها بهتر خواهد شد و دنیا به جای زیباتری تبدیل می شود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

-- بارگیری کد امنیتی --


logo-11

درمانگاه فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان رها با مجوزهای قانونی و تحت نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد که این درمانگاه بصورت چند تخصصی و خصوصی می باشد و حجم اصلی بیماران مراجعه کننده به این درمانگاه را بزرگسالان ، کودکان و نوجوانان مبتلا به بیماری های مغز و اعصاب و روانپزشکی، تشکیل می دهند.

تماس با ما
آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک، روبروی خیابان 12 گاندی، پلاک 2534، طبقه 2، درمانگاه تخصصی مغز و اعصاب و روان رها
تلفن : 88787951 021 ( 4 خط )

طراحی سایت و پشتیبانی توسط تیم پیام بازرگانی

تماس با ما