کلینیک چاقی و کاهش وزن

کلینیک چاقی

 

چرا با اینکه همه می دانیم چاقی مشکل ساز است و آنچه باعث اضافه وزن است خوردن بیش از اندازه است، باز اینهمه افراد در جامعه با این مشکل روبرو هستند؟ و با اینکه بارها تصمیم می گیرند که وزن خود را کاهش دهند و روشهای مختلف را آزمون می کنند، باز هم نمی توانند به وزن مطلوب دست یایند؟ چرا روشهای کاهش وزن سریع و یا رژیمهای تغذیه ای چندان موثر نیستند؟ و افراد بارها و بارها در این روشها با شکست روبرو می شوند؟
همانگونه که می دانید کاهش وزن نقش بسیار مهمی در بالا بردن کیفیت زندگی افرادی که با اضافه وزن روبرو هستند دارد. زمانیکه که افراد چاق بتوانند فقط ۵ درصد وزن خود را کاهش دهند، احتمال وقوع سکته های قلبی و مغزی را در خود به اندازه ۵۰ درصد کاهش داده اند و این فقط یکی از مهمترین اثرات مهم کاهش وزن است.

اما چگونه می توان وزن خود را با روش مناسب کم کرد؟ این مهمترین سوالی است که هر فردی که با اضافه وزن درگیر است از متخصصین این حوزه می پرسد. برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا این سوال را بپرسیم که چرا بعضی افراد بیش از نیاز بدنی خود می خورند؟ این سوال کمی عمیق تر است، زیرا به ما کمک می کند که تشخیص دهیم مشکل از کجاست؟ این سوال یک پاسخ در خود نهفته دارد که تنها رژیم گرفتن راه چاره نیست. قبل از آن باید اقدامات دیگری انجام داد. یعنی مشکل از خوردن نیست. مشکل از چرایی خوردن است!

در کلینیک چاقی شما یاد خواهید گرفت که آنچه فرایند خوردن را کنترل می کند، معده خالی شما نیست، بلکه عملکرد مغز است. مغز ما کارکرد پیچیده ای دارد و ما نمی توانیم با یک برنامه ساده غذایی یا رژیم های سخت عملکرد آن را نسبت به خوردن تغییر دهیم.
اگر در رفتار خود عمیق شوید درخواهید یافت خیلی وقتها خوردن شما به دلیل گرسنگی تان نیست، بلکه گاهی می خورید چون از خوردن لذت می برید یا وقتی عصبانی هستید، می خورید که کمی آرام شوید، حتی در این شرایط نیاز به خوردن خیلی بیشتر از وقتی است که گرسنه هستید. یا گاهی اوقات حتی نمی دانید که چرا می خورید فقط یک احساس قوی از نیاز به خوردن را در درون خود تجربه می کنید. اصطلاحاٌ ولع خوردن دارید که این ولع در شرایطی که غمگین هستید یا اضطراب دارید، ممکن است بیشتر شود.

بنابراین برای اینکه بخواهیم وزن خود را کم کنم فقط نباید بدنبال یک رژیم غذایی باشیم. بهتر است ابتدا در صدد شناسایی افکار و رفتار خود به هنگام خوردن باشیم و روشهایی مانند پیشگیری از ولع، تغییر عادتهای غلط خوردن، مهندسی محیط زندگی و روابط خود و مهارتهای تنظیم هیجانی را بیاموزیم. زیرا با کمک آنها افکار و رفتارهای ما تغییر خواهند کرد و در پی آنها بسیاری رفتارهایی که منجر به پرخوری می شود، کاهش می یابد که حاصل این تغییر رفتار و نگرش، و در نهایت کاهش وزن است. اما تغییر افکار و رفتار نیاز به زمان دارد. ما نمی توانیم یکباره افکار و رفتارهای خود را تغییر دهیم. اینها همه واقعیتهای کاهش وزن است، پس هرگز در پی روشهای فوق سریع برای تغییر خود نباشید که امکان پذیر نیست. برای تغییر، آگاهی از شرایط موجود، پذیرش کمبودها و تعهد به اصلاح پله به پله آنها ضروری است.

کلینیک چاقی درمانگاه مغز و اعصاب و روان رها با رویکرد چند جانبه (در نظر گرفتن ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی)  به ارزیابی فرد می پردازد. سپس بر اساس نیاز فرد، به ارایه جدیدترین درمان ها بر اساس یافته های علوم اعصاب شناختی می پردازد.

 

کلینیک چاقی رها به طور تخصصی به ارزیابی و ارائه خدمات در زمینه های زیر می پردازد:

  • کاهش وزن
  • درمان چاقی
  • درمان اختلال پرخوری

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن