بیماری های مغز و اعصاب

خدمات بیماریهای مغز و اعصاب

 

 

ارائه خدمات تخصصی در حوزه بیماری های مغز و اعصاب به کودکان و بزرگسالان با اساتید برجسته دانشگاهی در این درمانگاه ارائه می گردد

 

خدمات بیماری های مغز و اعصاب

۱- ارزیابی علل تاخیر تکامل نورولوژیک در شیرخواران، کودکان، و نوجوانان(در صورت نیاز انجام تست های تخصصی سنجش تکامل حرکتی، شناختی، کلامی، ) داشتن ارزیابی درست و واقع بینانه از وضعیت تکاملی کودک اولین و حیاتی ترین قدم در تعیین نیاز به اقدامات بعدی داشت که اصولاً کاری برای این کودک لازم است یا خیر، و اگر هست، بهترین روش برخورد کدام است.

۲- تشخیص و درمان مناسب اختلالات تشنجی و جدا کردن آنان از اختلالات فراوان دیگر شبه تشنجی که نیاز به درمان ندارند. (در صورت لزوم انجام نوار مغز و سایر روشهای پاراکلینیک(

متاسفانه تعداد بسیار زیادی از کودکان و نوجوانان که دچار مشکلاتی غیر از تشنج هستند، ممکن است در نگاه اول مشکلشان تشنج به نظر برسد و مدتها درمان غیرضروری دریافت دارند. این اختلالات مانند تشنج و صرع شایعند و جز باصرف وقت کافی و شرح حال دقیق و احتمالاً وسایل تشخیصی مانند نوار مغز قابل افتراق نیستند.

۳- تشخیص علت نقایص حرکتی، فلج ها، ضعف های عضلانی، و اداره مناسب آنها با روشهای دارویی و توانبخشی لازم. (تزریق آمپول دیسپورت یا بوتاکس، فیزیوتراپی، ….)

نقائص حرکتی در رده های مختلف سنی کودکان علل بسیار متنوع و متفاوتی دارند که تنها برخی از آنان فلج های مغزی، ضعف های عضلانی، فلج های حاد اعصاب محیطی، اشکالات ارتوپدیک، و … هستند و تمایز و افتراق اینان از هم برای اتخاذ راهکار درمانی مناسب کمال اهمیت را دارد.

۴- تشخیص و درمان انواع سردرد

متاسفانه شرایط محیطی و استرس های تحصیلی و بسیاری عوامل دیگر باعث شده که این روزها سردرد را بیش از هر زمان دیگری در کودکان و نوجوانان شاهد باشیم. مهم است که علل جدّی و خطرناک سردرد که ناشی از مسائل داخل جمجمه هستند تشخیص داده شوند و هرگروه درمان مناسب دریافت دارند.

۵- اختلالات خواب کودکان

یکی از حوزه هایی که در سالهای اخیر به خاطرکثرت مشکلات و مراجعات مورد توجه بسیار بیشتری قرار گرفته مشکلات خواب کودکان و به طور کلی حیطه بهداشت خواب است. مسائلی همچون کم خوابی، بد خوابی، حملات وحشت شبانه، کابوس ها، و حرکات پرشی اندامها در خواب، دندان قروچه، و …. تنها بخشی از اختلالات خواب در کودکان را تشکیل می دهند که با تاریخچه، معاینه، و بررسی های پاراکلینیک قابل تشخیص و درمان هستند.

 
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن