فیزیوتراپی

 

فیزیوتراپی و اثرات درمانی

هدف اصلی فیزیوتراپی بهبود کیفیت زندگی افراد است . مرکز فوق تخصصی رها با دارا بودن کادر بسیار مجرب و امکانات ویژه میتواند کمک بسیار موثری را برای افراد با مشکلات جسمی داشته باشد . در این مرکز همچنین آموزش برنامه هایی جهت ایجاد مهارتهای حرکتی و استقلال هر چه سریعتر بیمار جهت برگشت به فعالیتهای روزمره صورت می گیرد .

زیر مجموعه های فیزیوتراپی شامل چندین قسمت می شود:

 

 1. مدالیته های گرمایی: شامل اشعه مادون قرمز، امواج ماوراء صوت(US)، و پکهای گرم (Hot Pack)
 2. مدالیته های مکانیکی: شامل تعلیق درمانی( Suspension) و کشش (Traction)انواع قرقره و فنر، دوچرخه ثابت عادی و برقی، صندلی کوادر و … .
 3. مدالیته های الکتریکی : شامل تجهیزات الکتروتراپی از قبیل TENS و فارادیک، اینترفرنشیال و غیره، که مدالیته های الکتریکی درد بیمار را کاهش داده و پروسه ترمیم بافتها را سرعت می بخشد.
 4. حرکت درمانی یا تمرینات جسمانی : عبارت از انجام تمرین درمانی روی قسمتهای مختلف بدن در قالب ورزشهای تقویتی یا کششی بصورت ایزومتریک یا ایزوتونیک می باشد. این روش کاربرد گسترده ای برای معالجه اختلالات جسمی- حرکتی دارد. از یک بی حرکتی موضعی مفصل و خشکی یا سفتی مفصلی گرفته تا فلج نیمه بدن در اثر سکته مغزی .
 5. ماساژ: از قدیمی ترین روشهای درمانی است که به کمک دست یا دستگاه صورت می گیرد و انواع و اقسام مختلف دارد بسته به نوع ضایعات و نوع موضع مورد درمان یکی از روشهای ماساژ بکار گرفته می شود.

 

تاثیر خدمات بخش فیزیوتراپی بر بدن:

 1. افزایش قابلیت انعطاف پذیری و ارتجاع پذیری عضلات و تاندونهای کوتاه شده که به مرور زمان در اثر ضایعه یا بی حرکتی دچار اختلال شده اند.
 2. افزایش دامنه حرکتی با ROM کاهش یافته به دنبال ضایعه یا به دنبال بی حرکتی
 3. به تاخیر انداختن روند لاغری عضلانی ( اتروفی) در عضلاتی که عملکرد خود را از دست داده اند ایجاد می شود تا زمانی که مددجو بتواند از آنها در عملکرد روزمره استفاده کند.
 4. افزایش قدرت عضلات ضعیف و تسهیل الگوی حرکتی صحیح
 5. اصلاح کردن تون غیر نرمکال عضلانی و مهار رفلکسهای پاتولوژیک که مانع ایجاد حرکت صحیح می شود.
 6. بهبود تعادل و هماهنگی حرکتی و تصحیح posture و gait مددجو.
 7. بهبود عملکرد دستگاههای قلبی- تنفسی و استقامت عضلانی مددجو در صورت نیاز.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن