نوار مغزی (EEG)

نوار مغزی (EEG) چیست؟

نوار مغزی تستی است که برای بررسی عملکرد مغز انجام می شود مغز به وسیله ی یک سری از پالس های عصبی کار می کند که باعث سیگنال های الکتریکی مغز می شود .

این سیگنال ها که امواج مغزی نامیده می شوداز طریق پوست سر قابل ثبت می باشند. دستگاه نوار مغزی این عمل را می تواند انجام دهد. نوار مغزی به پزشک  کمک می کند که امواج مغزی  را مورد بررسی قرار دهد .

نوار مغزی یک روش سالم و بدون درد برای ثبت عملکرد مغز می باشد ، بدون اینکه به بی هوشی یا بی حسی نیاز باشد. این عمل یک روش خوب جهت بررسی کلی از عملکرد مغز می باشد و می تواند نمایشی از مراحل رشد باشد. انجام نوار مغزی همچنین به عنوان بخشی از بررسی های کلی و نیز در صورت وجود مشکلات اختصاصی از قبیل تشنجات مفید است.

 

قبل از این تست چه اتفاقی می افتد ؟

بهتر است موهای شما قبل از انجام نوار مغزی تمیز باشد وفاقد ژل ، روغن واسپری باشد.اگر کودک شما دارو می خورد به دادن دارو طبق معمول ادامه دهید.

پزشک جزئیات بیشتر درباره تست نوار مغزی را به شما خواهد داد و در مورد هر گونه نگرانی که احتمالاً داشته باشید صحبت خواهد کرد.

 

در طول انجام نوار مغز چه اتفاقی می افتد؟

تکنسین نوار مغزی زمانی که همه الکترودها را نصب نمود ، توسط سیم هایی به یک جعبه (هد باکس) و سپس به یک دستگاه ثبت کننده وصل می شود تکنسین نوار مغزی امواج مغزی  را روی دستگاه ثبت متصل به یک کامپیوتر و صفحه و مانیتور آن ثبت خواهد کرد .

در طول آزمایش شاید تکنسین از شما بخواهد که دراز بکشید یا آرام بنشینید.

 

آیا نوار مغزی خطر یا عوارضی دارد؟

خیر. نوار مغزی هیچگونه عارضه یا آسیبی برای فرد ندارد .و برای کودکان و خانمهای باردار یا شیرده میتوان بطور کاملا مناسبی انجام داد .

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن